czw., 26.05.2022

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Spotkanie wokół książki „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”

Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” towarzyszącej naszej wystawie czasowej.

To nie klasyczny katalog, a rozbudowana publikacja, w której twórczość i ścieżka zawodowa projektantki została poddana pogłębionej analizie z kilku perspektyw, m.in. historii mody w PRL-u, tajemnic warsztatu, fotografii.

Autorzy i autorki artykułów: Agnieszka Dąbrowska, Aleksandra Jatczak-Repeć, Joanna Regina Kowalska, Małgorzata Możdżyńska-Nawotka, Piotr Szaradowski.

W spotkaniu udział wezmą:

Grażyna Hase – kreatywna, niezależna, wszechstronna projektantka, gwiazda pokazów mody, fotomodelka, twórczyni marki Galeria Grażyny Hase. Jej styl przez pięć dekad wpływał na sposób ubierania się Polek i Polaków. Znany i doceniany dorobek projektantki, zawodowo związanej z Warszawą, jest właśnie odkrywany przez nowe pokolenia.

Agnieszka Dąbrowska – historyczka sztuki, muzealniczka, kuratorka wystawy „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” i redaktorka publikacji pod tym samym tytułem. Kuratorka Gabinetu Ubiorów na wystawie głównej Muzeum Warszawy.

Spotkanie poprowadzi Paulina Reiter – dziennikarka, reporterka, redaktorka „Wysokich Obcasów”.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Spotkanie odbędzie się na żywo w Gabinecie Portretów Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta 42.

Książkę można kupić w naszym sklepie internetowym.