śr., 25.05.2022

Kino Syrena
16 zł normalny/10 zł ulgowy

KINO SYRENA: Spotkanie na Atlantyku

Kameralne Kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Film jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”. Przed filmem prelekcję wygłosi Karolina Sulej. Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

Grażyna Hase, wspólnie z Elżbietą Radke, dopełniły swoimi kostiumami obrazu, będącego dramatem psychologicznym, rozgrywającym się na pokładzie statku Batory.

Spotkanie na Atlantyku

reż. Jerzy Kawalerowicz
Polska, 1980, 105 min

Wielki statek pasażerski płynie z Ameryki do Polski.

Profesor Nowak wraca po cyklu wykładów w USA. Towarzyszy mu Magda. Wśród pasażerów jest też piosenkarka Irena, która przeżyje romans ze Zbyszkiem, ksiądz opiekujący się starym emigrantem, wracającym do kraju, tajemniczy mężczyzna. Profesorowi zdaje się, że go już spotkał w życiu i że ponosi wobec niego jakąś winę. Tamten zachowuje się prowokacyjnie. Toczy się między nimi gra pełna niedomówień, rosnącego zagrożenia.

W czasie balu kapitańskiego Nowak dostaje ataku serca. Na pomoc jest już za późno.

Wejście na seans odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, do godz. 18:00.

Sprawdź majowy repertuar Kina Syrena.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.