sob., 22.07.2023

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawy

Gruzowe upamiętnienie | „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Warszawa po wojnie była kompletnie zniszczonym miastem. Dziś trudno to sobie wyobrazić! Wystawa „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” pokazuje nam, jak duża była skala zniszczeń i jak próbowano poradzić sobie z zalegającymi miasto gruzami.

Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, jak można wykorzystać gruzy w celu upamiętnienia. W Warszawie powstał kopiec, który przypomina o doświadczeniu zniszczenia. A może wymyślimy i zaprojektujemy coś innego? Będziemy pracować z bardzo różnorodnymi materiałami i stworzymy nieduże rzeźby w inspiracji przedmiotami i dziełami pokazywanymi na wystawie.

Wydarzenie w ramach programu towarzyszącego wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”.