Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr, 25.04.2018
18:00–19:30

Warsztaty
Muzeum Warszawy
Wstęp 30 zł

Jak dbać o rzeczy? TEMAT: malarstwo | Warsztat z konserwatorami

Obrazy: olejne, temperowe, akrylowe, na płótnie lub desce. Pamiątki dawnych epok, rodzinne dziedzictwo, lub też – cenne nabytki wzbogacające prywatną kolekcję. Tak trwałe, że mogą pamiętać czasy sprzed kilku stuleci, a jednocześnie tak podatne na uszkodzenia. Co zrobić, żeby nie utraciły blasku? Jak obchodzić się z obrazami w sposób, który będzie dla nich bezpieczny? Co powinno nas zaniepokoić? Co możemy zrobić samodzielnie, a kiedy poprosić o pomoc konserwatora dzieł sztuki?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów prowadzonych przez konserwatorów malarstwa. Zapoznamy z rodzajami uszkodzeń obrazów, podpowiemy, jak ich unikać i co zrobić, kiedy jednak się pojawią. Przedstawimy warsztat pracy konserwatora i nauczymy, jak wykonywać podstawowe zabiegi. Pokażemy, jak bezpiecznie transportować, przechowywać i eksponować obrazy.


GALERIA ZDJĘĆ:

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.