czw., 14.04.2022

Kino Syrena
16 zł normalny/10 zł ulgowy

KINO SYRENA: Film balkonowy

Kameralne Kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Film balkonowy

reż. Paweł Łoziński
Polska, 2021, 100 min

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie.

„Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć. Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań pod jego „świeckim konfesjonałem” powstał film o nas samych – w „Filmie balkonowym” każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze.

„Film balkonowy” Pawła Łozińskiego to zwycięzca Nagrody Publiczności i Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego 19 Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Film zdobył także Nagrodę Specjalną – Nagrodę Tygodnia Krytyki MFF w Locarno.

Wejście na seans odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, do godz. 20:00.

Sprawdź kwietniowy repertuar Kina Syrena.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.

niebieski neon kina syrena na czarnym tle