śr., 27.04.2022

Kino Syrena
16 zł normalny/10 zł ulgowy

KINO SYRENA: Genesis 2.0

Kameralne Kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Film jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”.

Genesis 2.0

reż. Christian Frei, Maksim Arbugajew
Szwajcaria, 2018, 113 min

Poszukiwania „białego złota” w najdalszych zakątkach Syberii odsłaniają scenariusz przyszłości, który może wywrócić do góry nogami świat, jaki znamy.

Poszukiwacze kłów wymarłych mamutów przemierzają odległe Wyspy Nowosyberyjskie. Pewnego dnia odkrywają zaskakująco dobrze zachowane ciało mamuta. Przywrócenie do życia mamutów włochatych to pierwszy krok kolejnej rewolucji technologicznej, tym razem w dziedzinie genetyki, która może całkowicie odmienić nasz świat.

Film przygląda się trudnemu i pełnemu niebezpieczeństw życiu tzw. „łowców mamutów” na Wyspach Nowosyberyjskich, na dalekiej północy Syberii. Nienaruszony krajobraz, pośród którego poszukują kłów wymarłych ssaków wygląda jak pradawna Ziemia. W powietrzu czuje się atmosferę gorączki złota, bo ceny kości słoniowej są wysokie, jak nigdy. Jednak topniejąca zmarzlina kryje coś więcej, niż tylko drogocenne „białe złoto”.

Zdarza się, że łowcy znajdują praktycznie całkowicie zachowane ciało mamuta, z sierścią, płynną krwią oraz mięsem podjadanym przez lisy polarne. Takie odkrycia działają jak magnes na rosyjskich i południowokoreańskich naukowców prowadzących zaawansowane badania nad klonowaniem. Poszukują oni komórek mamuta z możliwie najlepiej zachowanym DNA. Ich misja mogłaby być fabułą filmu science-fiction. Chcą przywrócić mamuta włochatego do życia, na modłę „Parku Jurajskiego” i wskrzesić go jako gatunek. A to dopiero początek.

Wejście na seans odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, do godz. 18:00.

Sprawdź kwietniowy repertuar Kina Syrena.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.

grafika, na białym tle niebieski gruby zygzak przypominający rzekę, niebieski stopniowo kolor się rozjaśnia, na środku duży czarny napis niech płyną, poniżej mniejszy czarny napis inne rzeki warszawy