sob., 14.12.2019

Muzeum Warszawy

Modowy weekend | Warsztaty dziennikarstwa mody

Poznaj zasady przygotowywania tekstów o modzie – tworzonych na potrzeby prasy drukowanej oraz internetu. Podczas warsztatów będziemy pracować nad różnymi formami, w tym newsletterem i wywiadem. W ramach ćwiczeń przygotujemy recenzję wybranej kolekcji Domu Mody Bogusław Herse.

Warsztat poprowadzi Gabriela Czerkiewicz – dziennikarka mody, socjolog, zainteresowana zjawiskiem cyrkulacji trendów we współczesnym systemie mody. Pracowała dla magazynu Viva!Moda, była redaktorem mody w Fashion Magazine I Grazia. Prowadzi wykłady z teorii mody na ASP w Łodzi, na Via Moda i Collegium Civitas w Warszawie. Obecnie redaktor prowadząca działu moda w miesięczniku HARPER’S BAZAAR.

Współorganizacja: Fashion Project Academy

Limit miejsc: 15

Zobacz pełny program Modowego weekendu towarzyszącego premierze książki „Herse. Warszawski dom mody”.