niedz., 19.11.2023

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
25 zł/18 zł

Oprowadzanie po ścieżce zwiedzania „To nie jest moja historia. Warszawskie dzieciństwo około 1900 roku”

Serdecznie zapraszamy na specjalne oprowadzanie w ramach naszych niedziel z opowieścią. Kuratorka Muzeum Warszawy Zofia Rojek oprowadzi po wybranych obiektach z wystawy „Rzeczy warszawskiej” tworzących ścieżkę zainspirowaną książką filozofa i pisarza Waltera Benjamina (1892–1940) Berlińskie dzieciństwo około roku tysiąc dziewięćsetnego.

Ścieżka prowadzi przez dziesięć punktów – gabinetów lub poszczególnych obiektów – którym towarzyszą teksty inspirowane Benjaminowskimi wspomnieniami.

W każdą niedzielę o 12.00 zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. Odkryj opowieści ukryte w rzeczach warszawskich.

Oprowadzanie w cenie biletu na wystawę główną.

Więcej o wystawie „To nie jest moja historia”. Wirtualna ścieżka zwiedzania.