czw., 27.06.2019

Muzeum Warszawy
Wstęp wolny

O warsztacie złotniczym w świetle publikacji Jacka Rochackiego „Słownik terminów używanych w dawnych warsztatach złotniczych”

Jacek Rochacki, syn założyciela Spółdzielni ORNO Romualda Rochackiego i znany projektant biżuterii autorskiej, zajmuje się również upowszechnianiem wiedzy na temat warsztatu złotniczego. Opracowany przez niego słownik terminów to pionierska praca opisująca narzędzia i techniki złotnicze w dawnym i współczesnym warsztacie złotnika.

Wykład poprowadzi Aniela Ryndziewicz, kierowniczka Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym n. Wisłą, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego.

Wstęp wolny (bezpłatne bilety do odebrania w kasie muzeum)

Sala warsztatowa, wejście przez sale wystawy czasowej

Spotkanie towarzyszy wystawie Spółdzielnia ORNO. Biżuteria.