wt., 03.12.2019

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
wstęp z biletem na wystawę czasową

Oprowadzanie kuratorskie | Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939

Na wystawie Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939 kuratorzy oddali głos mieszkańcom Warszawy, uczestnikom obrony miasta we wrześniu 1939 roku. Naszymi przewodnikami po wystawie są autorzy relacji nadesłanych w 1948 roku na konkurs Pamiętnik warszawiaka.

To niepowtarzalna szansa spojrzenia na warszawski wrzesień 1939 roku z perspektywy zwykłych ludzi, którzy spisali swoje wrażenia zaledwie kilka lat po opisywanych wydarzeniach.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

Wydarzenia 29 października, 26 listopada i 3 grudnia będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

Kuratorzy: Małgorzata Berezowska, Julian Borkowski, Izabella Maliszewska

WSTĘP: w ramach biletu na wystawę czasową, obowiązkowe zapisy pod adresem katarzyna.szafranska@muzeumwarszawy.pl

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzeń towarzyszących wystawie.