niedz., 18.06.2023

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
20 zł/15 zł

Oprowadzanie po wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Jak wyglądała odbudowa stolicy?

Warszawa powstała z gruzów. Gruz był podstawowym materiałem budowlanym, a praca w ruinach codziennością. Odbudowa wymagała ogromnych nakładów pracy i czasu. Wpłynęła na architekturę miasta, jego krajobraz, ożywiające się relacje społeczne i ekonomiczne. Wystawa „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” jest nowym spojrzeniem na mit odradzającej się po wojnie stolicy i jedną z najciekawszych kart jej historii.

Dowiedz się więcej o wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”.

Po wystawie oprowadzą Petro Vladimirov i Zofia Jaworowska (Fundacja BRDA).

Zofia Jaworowska – działaczka społeczna od lat związana z trzecim sektorem. Założycielka i koordynatorka Grupy Zasoby, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i efektywnie działających inicjatyw wspierających osoby uchodźcze z Ukrainy w Polsce.

Petro Vladimirov – ukraiński architekt i multidyscyplinarny artysta. Lider projektów w biurze Direction. Pracował w Ukrainie i w Danii w biurze Henning Larsen. Kurator wystawy „Biuro Odbudowy Ukrainy” w Muzeum Warszawy. W BRDZIE odpowiedzialny za koordynowanie projektów oraz budowanie fundacyjno-ukraińskich relacji.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu