sob., 05.08.2023

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawy

Pręty, cegły, gruz i beton w sztuce | „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Na wystawie w Muzeum Warszawy można poczuć się jak na placu budowy! Materiały budowalne pojawiają się zarówno na fotografiach i obrazach, jak i jako realne przedmioty – w jednej z sal znajdziemy cały stół cegieł.

Można zobaczyć też rzeźbę Moniki Sosnowskiej wykonaną z betonu i prętów zbrojeniowych czy fotografię  Antoniny Gugały, która uważnym okiem przygląda się strukturze gruzobetonu.

Jak artyści i artystki wykorzystują w sztuce materiały budowlane jako temat i materię swoich prac?

Poprzyglądamy się przykładom z wystawy a następnie sami wykonamy fotografie i rzeźby wykorzystując nietypowe materiały.

Wydarzenie w ramach programu towarzyszącego wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”.