pt., 24.01.2020

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy
7 zł/10 zł

Schyłek dnia (Napszállta) | Cykl „Dyktatorzy mody i ikony stylu”

dramat, Węgry 2018, reż. László Nemes, 144 min.

Cykl filmowy „Dyktatorzy mody i ikony stylu” towarzyszący premierze książki „Herse. Warszawski dom mody”. Cykl organizowany we współpracy z FINA (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny) i Kinem Iluzjon

Budapeszt u progu XX wieku. Po przekwitającym mieście oprowadza młodziutka Irisz, córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy przed laty zginęli w pożarze. Dziewczyna szuka zaginionego brata, ale też odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Niesłychanie sugestywna aura apokalipsy przypomina, że nic nie trwa wiecznie, że dzisiejsze stolice to jutrzejsze peryferie, że historia wcale nie dobiegła końca.