fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 06.11.2022
11:00–13:00

Spacer
Muzeum Warszawy
10 zł normalny / 7 zł ulgowy

Śladami warszawskiego handlu lat 90. Spacer z Błażejem Brzostkiem | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Śladami warszawskiego handlu lat 90. Spacer z Błażejem Brzostkiem | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Spacer, podczas którego będziemy szukać śladów warszawskiego handlu ostatniej dekady XX wieku. Będzie to poszukiwanie realne i „wirtualne”, ponieważ jego przestrzenią będą także zdjęcia z epoki. Spacer będzie miał wymiar zarówno historyczny, jak fotograficzny: śledzenie śladów pamięci, pozostałości materialnych i obrazów w jednym.

Spod pawilonu pójdziemy ulicami Nowogrodzką, Żurawią, Wspólną, co i rusz wychodząc na Marszałkowską.

prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu („Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki („Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy („Paryże Innej Europy”, 2015). Autor najnowszej biografii Warszawy pt. „Wstecz. Historia Warszawy do początku”.

Start: pawilon Cepelii

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.