fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 06.04.2024
11:00–13:00

Spacer
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa dla nauczycielek i nauczycieli

Spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa dla nauczycielek i nauczycieli

Spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa dla nauczycielek i nauczycieli!

W ramach działań EduAkcji 2023, której byliśmy współgospodarzami, zapraszamy na wiosenny spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa.

Z książką w ręku wyruszymy uliczkami Starego Miasta, Krakowskiego, Przedmieścia i okolic, bo poznać Warszawę końca XIX wieku. Odnajdziemy ją w cytatach samej powieści, ale też w przewodnikach z ówczesnych czasów, gazetach i na zdjęciach. Przyjrzymy się zmianom urbanistycznym. Poszukamy konkretnych miejsc, które występują w powieści – sklepu Wokulskiego, jego mieszkania, oficyny Rzeckiego. Poruszymy też wątki społeczne i obyczajowe ówczesnej Warszawy.

Spacer jest bezpłatny, dedykowany nauczycielkom i nauczycielom chcącym lepiej poznać warszawskie tło „Lalki” Bolesława Prusa. Sprawdź ofertę edukacyjną Muzeum Warszawy.

Miejsce spotkania: przy kasach Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Prowadząca: Monika Michałek, Dział Edukacji Muzeum Warszawy


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.