fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob, 26.09.2020
11:00

Spacer
Muzeum Warszawy
10 PLN

Spacer szlakiem wspomnień jednego z bohaterów książki „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”

Spacer szlakiem wspomnień jednego z bohaterów książki „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”

Książka „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939” wydana przez Muzeum Warszawy zawiera dziewiętnaście wybranych relacji w przejmujący sposób oddających realia i atmosferę tamtych dni. Wspomnienia te nadesłano w 1948 roku na konkurs Pamiętnik warszawiaka.

Zachęcając do lektury zapraszamy jednocześnie na spacer po Żoliborzu, szlakiem odtworzonym na podstawie wspomnień Aleksandra Bazińskiego. Jego relacja i przeżycia z września 1939 roku są wyjątkowe i pełne dramaturgii. Od zniszczenia rodzinnego domu podczas nalotu, przez szukanie bezpiecznego schronienia, aż po tułaczkę przez broniące się miasto.

Jak wyglądały przygotowania do obrony Warszawy? W jaki sposób i co w pierwszej kolejności atakowali Niemcy? Plac Inwalidów, plac Słoneczny, plac Wilsona czy wreszcie kościół św. Stanisława Kostki to tylko część miejsc które odwiedzimy.

Zbiórka: Plac Inwalidów 10, koniec: ul. Krasińskiego 18. Żoliborz

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.