czw., 23.05.2019

Muzeum Warszawy

Spotkanie z projektantami Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego ORNO

W czasie spotkania porozmawiamy z projektantami biżuterii, współpracującymi z ORNO od lat 60. XX wieku do końca istnienia spółdzielni. Wielu  z nich jest wciąż czynna zawodowo. Dowiemy się, jak przebiegał proces projektowania i wykonywania ornowskich ozdób, a także o codziennym życiu spółdzielni, znanej  z troski o przyjazne relacje wśród pracowników,  rodzinnej atmosfery i kulturę pracy.

Spotkanie poprowadzą Agnieszka Dąbrowska, Monika Siwińska i Anna Wiszniewska, kuratorki wystawy.

Wstęp wolny (bezpłatne bilety do odebrania w kasie muzeum)

Sala warsztatowa, wejście przez sale wystawy czasowej

Spotkanie towarzyszy wystawie Spółdzielnia ORNO. Biżuteria.