sob., 20.04.2024

Muzeum Warszawy

Szkicownik warszawski – warsztaty rysowania

Grafitowe srebra i platery

Eleganckie, dekoracyjne, finezyjne i mistrzowską ręką wykonane, ale także uproszczone, zgeometryzowane i produkowane przemysłowo – takie przedmioty dołączą do naszej rysunkowej kolekcji. Poćwiczymy też szkicowanie tkanin. Na koniec zajęć sprawdzimy, czy z narysowanych przedmiotów uda się skompletować zastawę stołową.

Pod koniec zajęć uczestnicy ze swoich rysunków stworzą szkicowniki.

Szkicownik warszawski to praktyczne warsztaty, podczas których nauczysz się uważnej obserwacji przedmiotu, jego dekoracji oraz poćwiczysz różne techniki rysunkowe.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Warsztaty prowadzi: Paula Kuch-Krawiec – edukatorka, projektantka graficzna, ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski obroniła w Pracowni Ilustracji i Grafiki Wydawniczej, tworząc autorską książkę ilustrowaną opowiadającą o postaciach z legend kaszubskich. Podczas studiów poznała różne techniki rysunkowe, choć najbardziej polubiła się z węglem i wielkimi formatami. W ostatnim czasie najczęściej sięga po kredki, by tworzyć subtelne ilustracje roślinne. Ukończyła także Studium Pedagogiczne na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną na ASP. Współpracując z muzeami prowadzi różne warsztaty zachęcając do swobodnego działania plastycznego.

Dla kogo: dla młodzieży, dorosłych i seniorów

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób

Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42