sob., 15.04.2023

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawy

Warstwy miasta | „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Warszawa jest miejscem wyjątkowym. Jak każde miasto na świecie ma bogatą historię, ale jak żadne inne daje nam tego dowody na każdym kroku. W wielu miejscach można odnaleźć warstwy historii, które zachwycają archeologów, a nam mogą dużo opowiedzieć o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat!

Wspólnie zwiedzimy wystawę „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” pod kątem historii zniszczeń i odbudowy. Przyjrzymy się materialnej opowieści o przekształcaniu się miasta.

W części warsztatowej poeksperymentujemy z różnymi materiałami i spróbujemy stworzyć z nich abstrakcyjną rzeźbę przypominającą archeologiczne warstwy miasta.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 7-12 lat.

Dowiedz się więcej o wystawie.

fot. T. Kaczor