fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 17.04.2024
11:00–12:30

Spotkanie
Muzeum Warszawy
10 zł

Warszawskie espresso – spotkanie dla seniorek i seniorów

Warszawskie espresso – spotkanie dla seniorek i seniorów

Mistrzyni art déco

Julia Keilowa jest bezsprzeczną mistrzynią stylu art déco. Projektowała rzeźby oraz naczynia z metalu. Na pierwszy rzut oka wydają się zwykłe i proste, ale tak naprawdę w ich prostocie ukrywa się geniusz sztuki (lub: trud i wiedza artystki). Wystarczy spojrzeć na przedmiot po raz drugi, by odkryć, że cukiernica, popielniczka czy świecznik są nie tylko naczyniami, ale także i rzeźbami.

Niektóre z nich artystka wykonała sama, własnymi rękoma wykuwając kształt czy fakturę. Inne zostały wykonane wg jej projektu przez najlepsze warszawskie fabryki: Fraget czy Norblin. Wszystkie zasługują na miano ponadczasowych.

W czasie warsztatów odwiedzimy wystawę czasową poświęconą Juli Keilowej i jej dziełom, a także porozmawiamy o nich w sali edukacyjnej.

Dowiedz się więcej o wystawie „Julia Keilowa. Projektantka”.

Informacje praktyczne

Bilety dostępne w muzealnej kasie i online na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób

Miejsce zbiórki: kasy w kamienicy Rynek Starego Miasta nr 42

Kontakt: Krystyna Stroynowska, tel.: 22 277 44 33

Kliknij, aby sprawdzić harmonogram spotkań.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.