sob., 28.01.2023

Muzeum Warszawy

Warsztaty animacji poklatkowej: rzeczy warszawskie w ruchu

Marzyliście kiedyś o tym, aby Wasz rysunek kota zaczął się ruszać? A może wyobrażałyście sobie, że Wasze skarpetki zaczynają tańczyć? Drzewo z guzików, morze z folii bąbelkowej, a nad nimi słońce z soli. To wszystko i wiele innych rzeczy jest możliwych w świecie animacji!

Na warsztatach będziecie mogli spróbować różnych technik i narzędzi, aby wprawić obraz w ruch – plastelinę, wycinankę, rysunek, poruszanie żywym przedmiotem itp. Rezultatem warsztatów będą krótkie formy filmowe zrealizowane przez uczestniczki i uczestników. Do stworzenia animacji zainspirują nas rzeczy warszawskie które obejrzymy podczas zwiedzania wystawy.

Warsztaty poprowadzą: Maria Nitek, Svetlana Kohutnytska

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Czego potrzebujesz: telefonu komórkowego z możliwością robienia zdjęć

Dla kogo: młodzież w wieku od 13 do 18 roku życia