fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 16.03.2023
17:30–19:00

Wernisaż
Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Wsłuchaj się w muzeum

Wsłuchaj się w muzeum

Wernisaż „Wsłuchaj się w muzeum”, czyli interwencji artystycznej na wystawie „Rzeczy warszawskie” stworzonej przez cudzoziemców uczących się języka polskiego jako obcego.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego napisali i nagrali kilkuminutowe audioprzewodniki o wybranych Gabinetach, które najbardziej się im spodobały i ich zaciekawiły i ich zbiorach.

Podczas wernisażu będzie można zajrzeć do Gabinetu Archeologicznego, Syren Warszawskich, Pomników Warszawskich, Pocztówek, Widoków Warszawy, Portretów, Ubiorów, Opakowań Firm Warszawskich, Relikwii, Schielów, Zegarów Warszawskich.

Dowiedz się więcej o interwencji artystycznej.

Współautorki i współautorzy audioprzwodników: Nikita Bogdanovich, Antonina Bratuhina, Stafaniya Buyakevich, Natali Chintalyan, Victoria Chymshyt, Valeriia Dibrova, Anastasiia Kostina, Kseniia Kovalenko, Anna Oliinyk, Egor Polishchuk, Mariia Shcherbak, Veronika Svitina, Svitlana Tkachuk, Johanna Turno

Organizatorzy: Muzeum Warszawy we współpracy z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum oraz Szkołą Doktorką Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.