czw., 16.03.2023

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Wsłuchaj się w muzeum

Wernisaż „Wsłuchaj się w muzeum”, czyli interwencji artystycznej na wystawie „Rzeczy warszawskie” stworzonej przez cudzoziemców uczących się języka polskiego jako obcego.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego napisali i nagrali kilkuminutowe audioprzewodniki o wybranych Gabinetach, które najbardziej się im spodobały i ich zaciekawiły i ich zbiorach.

Podczas wernisażu będzie można zajrzeć do Gabinetu Archeologicznego, Syren Warszawskich, Pomników Warszawskich, Pocztówek, Widoków Warszawy, Portretów, Ubiorów, Opakowań Firm Warszawskich, Relikwii, Schielów, Zegarów Warszawskich.

Dowiedz się więcej o interwencji artystycznej.

Współautorki i współautorzy audioprzwodników: Nikita Bogdanovich, Antonina Bratuhina, Stafaniya Buyakevich, Natali Chintalyan, Victoria Chymshyt, Valeriia Dibrova, Anastasiia Kostina, Kseniia Kovalenko, Anna Oliinyk, Egor Polishchuk, Mariia Shcherbak, Veronika Svitina, Svitlana Tkachuk, Johanna Turno

Organizatorzy: Muzeum Warszawy we współpracy z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum oraz Szkołą Doktorką Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego