pt., 19.01.2018

Muzeum Warszawy
Wstęp 1 zł

Zima w mieście | Kubek, szklanka, filiżanka

W ramach warszawskiej „Zimy w mieście” zapraszamy na zajęcia Kubek, szklanka, filiżanka dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

lekcja + aktywne zwiedzanie + warsztat | grupa wiekowa: przedszkole (od 5. roku życia). szkoła podstawowa 0–6

Oglądając elementy zastawy stołowej, uczestnicy poznają zwyczaje związane z piciem herbaty. Wśród eksponatów szukają rzeczy potrzebnych do jej przygotowania i podawania. Odkrywają, co to jest samowar, dlaczego cukier zamykano na klucz, które naczynia służyły do parzenia esencji. Na koniec samodzielnie projektują dekoracje przedmiotów służących do parzenia herbaty.

REZERWACJE: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. 665 645 603