fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Zarezerwuj

czw, 05.12.2019
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawy
5 zł

Zostać za wszelką cenę, czy emigrować | Spotkanie towarzyszące wystawie „Nieba i ziemi nie widać…”

Zostać za wszelką cenę, czy emigrować | Spotkanie towarzyszące wystawie „Nieba i ziemi nie widać…”

Na spotkaniu, które towarzyszy wystawie czasowej Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939, poruszymy kwestie wyboru, z którym mierzą się osoby rozważające wyjazd z kraju objętego konfliktem zbrojnym.

Jak emigranci muszą oszacować ryzyko, które wiąże się z wyjazdem? Co sprawia, że przywiązanie do miejsca jest silniejsze niż własne bezpieczeństwo?

Odpowiemy na pytanie, czy w miejscu objętym konfliktem wciąż można znaleźć schronienie. Czy mimo konfliktów i walk zbrojnych rodzinny dom daje poczucie bezpieczeństwa i czy tożsamość miejsca może wpływać na poczucie wartości i bezpieczeństwa jednostki.

Prowadzący: Kamil Kamiński – psycholog, od 12 lat zajmujący się pomocą dla osób migrujących (uchodźców i uchodźczyń, cudzoziemek i cudzoziemców). Współzałożyciel fundacji Przestrzeń Wspólna. Wieloletni współpracownik Fundacji „Ocalenie”, obecnie związany z fundacją „Różnosfera” i inicjatywą „Chlebem i solą”. Zainteresowany kwestią mowy nienawiści i języka wrogości w mediach.

Miejsce: sala wystaw czasowych, wejście przez kamienicę nr 30
Wstęp: 5 zł, bilety dostępne w kasie Muzeum

 


Czytaj więcej o wystawie

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami towarzyszącymi wystawie – w programie oprowadzania kuratorskie, cykl filmowy i warsztaty rodzinne.

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.