07.10.2020 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Rzemiosło na Pradze, Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Wykład Anety Bukowskiej – Sztuka politurowania

Dowiedz się na czym polega sztuka politurowania. Kojarzona głównie z meblami z dawnych epok pojawiła się w Europie tak naprawdę w XIX wieku, chociaż znana była już od końca XVI wieku.

Aneta Bukowska – ekspert w dziedzinie renowacji i sprzedaży mebli dawnych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Od 1997 roku związana z warszawską Pracownią Renowacji Mebli & Galerią Sztuki „Stara Praga”.

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała pracując z najlepszymi warszawskimi rzemieślnikami z zakresu stolarstwa i renowacji mebli. Od pięciu lat organizatorka weekendowych i popołudniowych warsztatów renowacji mebli skierowanych do hobbystów i miłośników odnawiania mebli. Autorka bloga „Starych mebli czar”.

Wykład jest częścią programu Pracowni Rzemieślniczej działającej w Muzeum Warszawskiej Pragi, wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Wykład Anety Bukowskiej zarejestrowany w Galerii przy Pracowni Renowacji Mebli Dawnych na ul. Brzeskiej 6.

Realizacja nagrania: Krzysztof Gajewski.
Kuratorka: Katarzyna Chudyńska – Szuchnik

Sprawdź również: