26.04.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Wykłady | maj 2021

Zapraszamy na wykłady online w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.

poniedziałki o 18.30 kontynuujemy dwa cykle: spotkania dr Ewy Kociszewskiej poświęcone Ludwice Marii Gonzadze, oraz prof. Marty Leśniakowskiej o warszawskich architektkach. Rozpoczynamy też dwa nowe. O słodyczach warszawskich opowie Albert Judycki, a Grzegorz Piątek poprowadzi spotkania o warszawskiej architekturze.

środy o 18.30 w ramach naszych Spacerów UNESCO zapraszamy na wykłady dra Pawła Ignaczaka o Paryżu i Wersalu. Dr Olaf Kwapis w tym samym cyklu zabierze nas na spacer po Genui.

Dodatkowo w niedzielę, raz w miesiącu zapraszamy na darmowy wykład na naszym Facebooku z cyklu Miasto i jego Muzeum.

10 maja
Femmes fortes. Kobiety, władza i sztuka w XVII w. (dr Ewa Kociszewska)

17 maja
Z czego są delicje, czyli o historii składników (Albert Judycki)

24 maja
Teatr Wielki – od centrum handlowego do świątyni sztuki (Grzegorz Piątek)

31 maja
Barbara Brukalska: między awangardą a modernistycznym neoromantyzmem (prof. Marta Leśniakowska)

Środa: Spacery UNESCO

5 maja
Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (powtórzenie wykładu) (dr Olaf Kwapis)

12 maja
Brzegi Sekwany (dr Paweł Ignaczak)

19 maja
Wersal (dr Paweł Ignaczak)

26 maja
Genua (dr Olaf Kwapis)

Niedziela: Miasto i jego muzeum

W związku z ogromnym zainteresowaniem cyklem spotkań, które zaproponowaliśmy na początku marca, zapraszamy na kontynuację serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Raz w miesiącu, w niedziele o 18.30, spotkamy się online na profilu Facebook Centrum Interpretacji ZabytkuWstęp bezpłatny.

25 kwietnia
Neapol – królewska kolekcja (dr Olaf Kwapis)

16 maja
Miasta Wezuwiusza (dr Olaf Kwapis)