09.07.2020 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia

Wyróżnienie za projekt „Warszawa dla początkujących”

Muzeum Warszawy już drugi rok z rzędu zostało wyróżnione w konkursie Komisji Europejskiej European Language Label za projekt „Warszawa dla początkujących”.

ELL to europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisję Europejską od 1998 roku. Certyfikat przyznaje się przedsięwzięciom cechującym się innowacją w zakresie technik kształcenia językowego.

W tegorocznej edycji za projekt realizowany przez Bibliotekę Muzeum Warszawy, Muzeum Drukarstwa we współpracy z Fundacją Ocalenie, otrzymaliśmy wyróżnienie krajowego jury ELL za jakość i innowacyjność w nauczaniu języków obcych.

Muzeum Warszawy prowadzi projekt „Warszawa dla średnio zaawansowanych” od 2017 roku. W ramach działań przybliżamy obcokrajowcom uczącym się języka polskiego historię i kulturę stolicy. Jest to początek zaproszenia ich do integracji ze społecznością Warszawy. Natomiast młodym Polakom Muzeum proponuje poznawanie stolicy w językach obcych.

Autorką i koordynatorką projektu jest pracownica Muzeum oraz lektorka języków obcych, Katarzyna Žák-Caplot. Partnerem metodycznym projektu jest Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM UW.

Lista laureatów konkursu.