02.08.2021 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, nagrody i wyróżnienia

Zielone rzemiosło nagrodzone w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

W XV edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” o laury ubiegało się 130 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza. Jest to konkurs dla muzeów, których siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. Ma on na celu wyróżnienie oraz nagrodzenie najciekawszych zdarzeń realizowanych, przez mazowieckie muzea, promocję muzeów oraz Województwa Mazowieckiego.

Projekt Zielone rzemiosło organizowany przez Muzeum Warszawskiej Pragi zwyciężył w kategorii najlepszy projekt edukacyjny. Jest to cykl wykładów, warsztatów rzemieślniczych i debat organizowanych w ramach Pracowni Rzemieślniczej. Cykl promuje zrównoważone projektowanie i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych.

Podczas warsztatów wykonacie przedmioty codziennego użytku według pięknego designu, zgodnie z zasadami zrównoważonego projektowania. Dzięki instrukcjom dostępnym na kanale youtube Muzeum Warszawy i przygotowanym wykrojom można samodzielnie tworzyć również w domu.

Zapraszamy na zbliżające się rzemieślnicze wydarzenia:

• 21 sierpnia 2021, Prototypowanie z tkanin alternatywnych: kosmetyczka i etui na karty,
  • 28 sierpnia 2021, Mokasyny Pani Cecylii – warsztat szycia butów,
  • 11 września 2021, Przybornik ze skóry wtórnej i płótna.