01.11.2019 / Aktualności, Muzeum Woli

Ponowne otwarcie Muzeum Woli

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy, otwiera się po modernizacji. Zapraszamy już w weekend 7–8 grudnia 2019 roku!

W swojej nowej odsłonie Muzeum będzie miejscem, w którym historia dzielnicy łączy się ze współczesnością i jej wyzwaniami. To miejsce przede wszystkim wystaw czasowych i problemowych, w czasie których włączamy różne dyscypliny do programu działań towarzyszących.

Muzeum przywraca pamięć o ludziach, miejscach i wydarzeniach kształtujących wygląd i tożsamość Woli, ale też bada i odpowiada na dynamiczne procesy zachodzące w dzielnicy. Chcemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie, czym jest współczesna lokalność.

Dla Muzeum Woli ważni są mieszkańcy dzielnicy i szerzej stolicy. Wspieramy budowanie wspólnot sąsiedzkich i dzielnicowych. To miejsce, w którym lokalność określają seniorzy, dzieci i młodzież, obcokrajowcy i nowi mieszkańcy Warszawy.

Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących ponownemu otwarciu oddziału podamy już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia Muzeum Woli na Facebooku i Instagramie!

Czytaj więcej o Muzeum Woli

Poznaj zespół Muzeum