19.03.2020 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Zostań w domu z kulturą! Zabawy dla dzieci

Czas spędzony w domu z dziećmi można dobrze wykorzystać. Muzea i instytucje kultury, choć zamknięte, proponują zwiedzania, wykłady, oprowadzania i działania edukacyjne on-line.

Muzeum Warszawy i oddziały na stronach i profilach na Facebooku prezentują dla Was to, czym zajmują się na co dzień.

Siedziba główna dzieli się tajemnicami gabinetów tematycznych, opowiada historie rzeczy warszawskich i proponuje zadania edukacyjne.

Śledźcie nasz profil na Facebooku.

––––––––––––––––––

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza do zabawy projektowej. Wystarczy wyciąć, pokolorować i zaplanować przestrzeń dzielnicy z szablonami. Więcej na stronie oddziału.

Kamienice – wycinanka (.pdf)

Podwórko – wycinanka (.pdf)

––––––––––––––––––

Gabinet Ubiorów to raj dla wielbicielek i wielbicieli mody. Delikatne suknie balowe, modne dodatki, eleganckie garnitury – to wszystko czeka na odkrycie! Tymczasem proponujemy Wam wycinankę “Ubierz warszawiankę”. Dla warszawiaków też coś się znajdzie.

Wystarczy ściągnąć plik, wydrukować go i wyciąć z niego grafikę pani, pana, damskich i męskich ubrań. Postaci można dowolnie przebierać, a ubrania kolorować, tak jak Wam się spodoba.

Wycinanka – Ubierz warszawiankę (.pdf)

––––––––––––––––––

Nawiązując do Gabinetu Pomników Warszawskich proponujemy kolorowanki… ale chyba czegoś na nich brakuje. Czy wiesz, co dorysować Syrenie i Kopernikowi? Pobierz plik i sprawdź, czy pamiętasz, jak wyglądają warszawskie pomniki lub wymyśl własną wersję.

Kolorowanki – warszawskie pomniki (.pdf)

––––––––––––––––––

Muzeum Warszawskiej Pragi udostępnia słuchowisko na podstawie uwielbianego przedstawienia “Piraci z DNA Wisły” o przygodach 10-letniego Ząbka i Pytona. A w tym wszystkim stare kufry, Wisła i SKARB…

Daj się ponieść przygodzie!
Pobierz audiobook (.mp3)

–––––––––––––––––––

Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku przygotowało kolorowanki przedstawiające miejsca z list światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki nim i krótkim opisom poznasz perełki kultury i skarby przyrodnicze.

Kolorowanki – miejsca z list UNESCO (do pobrania)