fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

19.03.2020 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Kultura online, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Zostań w domu z kulturą

Zostań w domu z kulturą

Czas spędzony w domu z dziećmi można dobrze wykorzystać.

Śledźcie nasz profil na Facebooku.

Stwórz wymarzoną Pragę

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza do zabawy projektowej. Wystarczy wyciąć, pokolorować i zaplanować przestrzeń dzielnicy z szablonami. Więcej na stronie oddziału.

Kamienice – wycinanka (.pdf)

Podwórko – wycinanka (.pdf)

Ubierz warszawiankę

Gabinet Ubiorów to raj dla wielbicielek i wielbicieli mody. Delikatne suknie balowe, modne dodatki, eleganckie garnitury – to wszystko czeka na odkrycie! Tymczasem proponujemy Wam wycinankę „Ubierz warszawiankę”. Dla warszawiaków też coś się znajdzie.

Wystarczy ściągnąć plik, wydrukować go i wyciąć z niego grafikę pani, pana, damskich i męskich ubrań. Postaci można dowolnie przebierać, a ubrania kolorować, tak jak Wam się spodoba.

Wycinanka – Ubierz warszawiankę (.pdf)

Warszawskie pomniki

Nawiązując do Gabinetu Pomników Warszawskich proponujemy kolorowanki… ale chyba czegoś na nich brakuje. Czy wiesz, co dorysować Syrenie i Kopernikowi?

Pobierz plik i sprawdź, czy pamiętasz, jak wyglądają warszawskie pomniki lub wymyśl własną wersję.

Kolorowanki – warszawskie pomniki (.pdf)

Piraci z dna Wisły

Muzeum Warszawskiej Pragi udostępnia słuchowisko na podstawie uwielbianego przedstawienia „Piraci z DNA Wisły” o przygodach 10-letniego Ząbka i Pytona. A w tym wszystkim stare kufry, Wisła i SKARB…

Daj się ponieść przygodzie! Pobierz audiobook (.mp3)

Miejsca z list UNESCO

Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku przygotowało kolorowanki przedstawiające miejsca z list światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki nim i krótkim opisom poznasz perełki kultury i skarby przyrodnicze.

Kolorowanki – miejsca z list UNESCO (do pobrania)