24.09.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Zwiedzaj z przewodnikiem

Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. Odkryj opowieści ukryte w rzeczach warszawskich.

Do wyboru są dwie ścieżki zwiedzania wystawy stałej „Rzeczy warszawskie”.

Oferujemy również zwiedzanie aktualnej wystawy czasowej z przewodnikiem.

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób
Terminy: wtorek – niedziela
Koszt: 200 zł (jęz. polski), 300 zł (jęz. obcy) + bilety wstępu
Rezerwacje: edukacja@muzeumwarszawy.pl, +48 665 645 603

Prosimy o zawarcie w wiadomości następujących informacji:

• preferowana data spaceru,
  • preferowana godzina,
  • temat oprowadzania,
  • dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy).

Do wiadomości mejlowej prosimy dołączyć wypełniony formularz rezerwacji.

Regulamin zwiedzania.

Aktualna wystawa czasowa

Dla kogo: Oprowadzanie dla indywidualnych gości i grup zorganizowanych po aktualnej wystawie czasowej.

Oprócz wystawy stałej w Muzeum Warszawy pokazujemy również ciekawe wystawy czasowe, które opowiadają historię miasta, warszawianek i warszawiaków.

Dzięki wystawom poznasz Warszawę i jej mieszkańców!

Sprawdź jakie trwają wystawy czasowe.

Czas oprowadzania: ok. 90 minut

Śladem historii kamienic Muzeum Warszawy

Dla kogo: Spacer dla indywidualnych gości i grup zorganizowanych po ekspozycji głównej. Opowiemy Wam o historii i unikatowej architekturze siedziby Muzeum.

Muzeum Warszawy znajduje się w samym sercu najstarszej części Warszawy, przy Rynku Starego Miasta. Zabudowa Rynku w 1980 roku została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Muzeum zajmuje jego całą północną pierzeję. 11 pieczołowicie zrekonstruowanych kamienic, połączonych ze sobą podczas powojennej odbudowy, stworzyło unikatową przestrzeń. Kryje ona w sobie mnóstwo autentycznych detali i rozwiązań architektonicznych, będących żywą pamiątką z minionych wieków.

Z naszym edukatorem każda zorganizowana grupa m.in. zwiedzi liczące sobie kilkaset lat piwnice, zobaczy najstarsze zachowane sufity Warszawy i pozna historię ich ocalenia.

Czas spaceru: ok. 90 minut

Śladem najciekawszych obiektów

Dla kogo: Spacer dla grup zorganizowanych i indywidualnych gości po ekspozycji głównej szlakiem najciekawszych eksponatów kolekcji.

Muzeum Warszawy na swej ekspozycji głównej prezentuje prawie 8000 przedmiotów. Wszystkie one w różny sposób opowiadają historię i losy miasta oraz jego mieszkańców. By poznać je wszystkie potrzeba kilku wizyt.

W towarzystwie naszego edukatora poznacie najciekawsze eksponaty. W trakcie spaceru opowiemy historie i anegdoty związane z przedmiotami najbardziej charakterystycznymi i nietypowymi, najcenniejszymi materialnie lub sentymentalnie oraz tymi ze szczególną historią.

Znajdą się wśród nich: oryginał pomnika Syreny z Rynku Starego Miasta, największy obraz Wojciecha Fangora, ponad 500-letnie szaty ostatnich książąt mazowieckich czy osobiste przedmioty należące do legendarnego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, marszałka Sejmu Czteroletniego Stanisława Małachowskiego czy Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. Alek, jednego z bohaterów książki „Kamienie na szaniec”. Jednym słowem, wszystko, czego nie możesz przegapić, będąc w Muzeum Warszawy.

Czas spaceru: ok. 90 minut