fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

24.09.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Zwiedzaj z przewodnikiem

Zwiedzaj z przewodnikiem

Zwiedź Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora.

Poznasz tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic.
Odkryjesz opowieści ukryte w rzeczach warszawskich.

Do wyboru masz dwie ścieżki zwiedzania.

Informacje praktyczne

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób
Terminy: wtorek – niedziela
Koszt: 200 zł (jęz. polski), 300 zł (jęz. obcy) + bilety wstępu
Rezerwacje: edukacja@muzeumwarszawy.pl, +48 665 645 603

Prosimy o zawarcie w wiadomości następujących informacji:
– preferowana data spaceru,
– preferowana godzina,
– temat oprowadzania,
– dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy).

Do wiadomości mejlowej prosimy dołączyć wypełniony formularz rezerwacji.

REGULAMIN ZWIEDZANIA

  • „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Dla kogo: Oprowadzanie dla indywidualnych gości i grup zorganizowanych po wystawie czasowej „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” (30 marca – 3 września 2023 roku).

Warszawa powstała z gruzów. Gruz był podstawowym materiałem budowlanym, a praca w ruinach codziennością. Odbudowa wymagała ogromnych nakładów pracy i czasu. Wpłynęła na architekturę miasta, jego krajobraz, ożywiające się relacje społeczne i ekonomiczne. Wystawa jest nowym spojrzeniem na mit odradzającej się po wojnie stolicy i jedną z najciekawszych kart jej historii.

Czas oprowadzania: ok. 90 minut

  • Śladem historii kamienic Muzeum Warszawy

Dla kogo: Spacer dla indywidualnych gości i grup zorganizowanych po ekspozycji głównej. Opowiemy Wam o historii i unikatowej architekturze siedziby Muzeum.

Muzeum Warszawy znajduje się w samym sercu najstarszej części Warszawy, przy Rynku Starego Miasta. Zabudowa Rynku w 1980 roku została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Muzeum zajmuje jego całą północną pierzeję. 11 pieczołowicie zrekonstruowanych kamienic, połączonych ze sobą podczas powojennej odbudowy, stworzyło unikatową przestrzeń. Kryje ona w sobie mnóstwo autentycznych detali i rozwiązań architektonicznych, będących żywą pamiątką z minionych wieków.

Z naszym edukatorem każda zorganizowana grupa m.in. zwiedzi liczące sobie kilkaset lat piwnice, zobaczy najstarsze zachowane sufity Warszawy i pozna historię ich ocalenia.

Czas spaceru: ok. 90 minut

  • Śladem najciekawszych obiektów

Dla kogo: Spacer dla grup zorganizowanych i indywidualnych gości po ekspozycji głównej szlakiem najciekawszych eksponatów kolekcji.

Muzeum Warszawy na swej ekspozycji głównej prezentuje prawie 8000 przedmiotów. Wszystkie one w różny sposób opowiadają historię i losy miasta oraz jego mieszkańców. By poznać je wszystkie potrzeba kilku wizyt.

W towarzystwie naszego edukatora poznacie najciekawsze eksponaty. W trakcie spaceru opowiemy historie i anegdoty związane z przedmiotami najbardziej charakterystycznymi i nietypowymi, najcenniejszymi materialnie lub sentymentalnie oraz tymi ze szczególną historią.

Znajdą się wśród nich: oryginał pomnika Syreny z Rynku Starego Miasta, największy obraz Wojciecha Fangora, ponad 500-letnie szaty ostatnich książąt mazowieckich czy osobiste przedmioty należące do legendarnego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, marszałka Sejmu Czteroletniego Stanisława Małachowskiego czy Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. Alek, jednego z bohaterów książki „Kamienie na szaniec”. Jednym słowem, wszystko, czego nie możesz przegapić, będąc w Muzeum Warszawy.

Czas spaceru: ok. 90 minut