24.09.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Zwiedzaj Muzeum Warszawy z przewodnikiem

Zwiedź Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznasz tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. Odkryjesz opowieści ukryte w rzeczach warszawskich. Do wyboru masz dwie ścieżki zwiedzania.

Muzeum Warszawy, czyli muzeum w wyjątkowym miejscu

Dla kogo: Spacer dla indywidualnych gości i grup zorganizowanych po ekspozycji głównej. Opowiemy Wam o historii i unikatowej architekturze siedziby Muzeum.

Muzeum Warszawy znajduje się w samym sercu najstarszej części Warszawy, przy Rynku Starego Miasta. Zabudowa Rynku w 1980 roku została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Muzeum zajmuje jego całą północną pierzeję. 11 pieczołowicie zrekonstruowanych kamienic, połączonych ze sobą podczas powojennej odbudowy, stworzyło unikatową przestrzeń. Kryje ona w sobie mnóstwo autentycznych detali i rozwiązań architektonicznych, będących żywą pamiątką z minionych wieków.

Z naszym edukatorem każda zorganizowana grupa m.in. zwiedzi liczące sobie kilkaset lat piwnice, zobaczy najstarsze zachowane sufity Warszawy i pozna historię ich ocalenia. Wnętrza Muzeum Warszawy to także wyjątkowej urody drewniane klatki schodowe, które umożliwiają wejście na usytuowany na wysokości ok. 26 metrów punkt widokowy, z widokiem na całe Stare Miasto i Wisłę. Idealne miejsce do zrobienia zdjęć.

Czas spaceru: ok. 90 minut

Muzeum Warszawy, czyli najciekawsze rzeczy warszawskie

Dla kogo: Spacer dla grup zorganizowanych i indywidualnych gości po ekspozycji głównej szlakiem najciekawszych eksponatów kolekcji.

Muzeum Warszawy na swej ekspozycji głównej prezentuje prawie 8000 przedmiotów. Wszystkie one w różny sposób opowiadają historię i losy miasta oraz jego mieszkańców. By poznać je wszystkie potrzeba kilku wizyt.

W towarzystwie naszego edukatora poznacie najciekawsze eksponaty. W trakcie spaceru opowiemy historie i anegdoty związane z przedmiotami najbardziej charakterystycznymi i nietypowymi, najcenniejszymi materialnie lub sentymentalnie oraz tymi ze szczególną historią.

Znajdą się wśród nich: oryginał pomnika Syreny z Rynku Starego Miasta, największy obraz Wojciecha Fangora, ponad 500-letnie szaty ostatnich książąt mazowieckich czy osobiste przedmioty należące do legendarnego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, marszałka Sejmu Czteroletniego Stanisława Małachowskiego czy Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. Alek, jednego z bohaterów książki „Kamienie na szaniec”. Jednym słowem, wszystko, czego nie możesz przegapić, będąc w Muzeum Warszawy.

Czas spaceru: ok. 90 minut

Informacje praktyczne:

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób
Terminy: czwartek – niedziela
Koszt: 100 zł (jęz. polski)+ bilety wstępu, 200 zł (jęz.angielski)+bilety wstępu
Rezerwacje: edukacja@muzeumwarszawy.pl, t: +48 665 645 603
Prosimy o zawarcie w wiadomości następujących informacji:
– preferowana data spaceru,
– preferowana godzina,
– temat oprowadzania,
– dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy).

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Dbamy o bezpieczeństwo naszych gości:

• wszyscy pracownicy muzeum mający kontakt z uczestnikami wyposażeni są w maseczki ochronne lub przyłbice,
  • w muzeum dostępne są środki do dezynfekcji rąk,

Do udziału w oprowadzaniu uprawnione są wyłącznie osoby, które według swojej najlepszej wiedzy nie są zakażone wirusem SARS-CoV-2, nie przebywają na kwarantannie, ani nie przebywają pod nadzorem epidemiologicznym oraz wypełniły stosowny formularz i przekazały go Edukatorowi prowadzącemu zajęcia.

Uczestnicy mają obowiązek:

• przestrzegania obowiązujących w Muzeum zasad porządkowych powiązanych w szczególności z logistyką oraz bezpieczeństwem na terenie Muzeum, a także do stosowania się do wytycznych personelu Muzeum.
  • samodzielnego wyposażenia się w środki ochrony osobistej (maseczka, przyłbica lub inne środki ochraniające usta i nos) i ich stosowania przez cały czas przebywania na terenie Muzeum poprzez zakrycie ust i nosa.

REGULAMIN ZWIEDZANIA