fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en

Biblioteka

Zapraszamy do Biblioteki Muzeum Warszawy, gdzie oferujemy unikatowy księgozbiór – wiele pozycji o naszej stolicy, kolekcję warszawskich przewodników oraz książek adresowych i telefonicznych, liczne XIX–wieczne i powojenne czasopisma, kalendarze warszawskie oraz starodruki, rękopisy i herbarze.

Dzięki naszym zbiorom odkryjesz Warszawę z wczoraj, Warszawę z dziś i Warszawę jutra. Pomożemy w gromadzeniu źródeł, poszukiwaniu rodzinnych korzeni,  przygotowaniu autorskich lekcji i warsztatów varsavianistycznych.

Do naszych wnętrz zapraszamy uczniów na lekcje oraz spotkania z książką. Oferujemy twórcze warsztaty, których tematem są m.in. oryginalne malowidła, pochodzące z wydawnictwa Iskry i przeniesione na ściany muzealnej czytelni.

Uczymy obcokrajowców języka polskiego i opowiadamy o historii naszego miasta, ponieważ chcemy, by czuli się w nim dobrze i rozumieli jego fenomen. Popularyzujemy wiedzę o Warszawie i literaturze varsavianistycznej. Więcej informacji znajdziesz w muzealnej ofercie edukacyjnej.

Biblioteka to także ciekawa przestrzeń, stylowa czytelnia i nowoczesny magazyn. Miejsce, gdzie można odpocząć, poczytać i przeżyć ciekawą przygodę, uczyć się poprzez zabawę. Otwarte i przyjazne dla wszystkich.

Godziny otwarcia: 10:00-16:00 (wtorek – piątek)

W dniu 6 czerwca czynne w godzinach 10:00-13-00.

W dniu 7 czerwca nieczynne.


Zachęcamy do korzystania z naszego katalogu elektronicznego oraz kontaktu telefonicznego i mailowego. Postaramy się pomóc wirtualnie, odnaleźć poszukiwane informacje i cytaty, przygotować reprodukcję lub kwerendę.

Informacja o zbiorach: tel. 22 27 743 84

Biblioteka Muzeum Warszawy

Rynek Starego Miasta 42
Muzeum Warszawy, 1. piętro
00-272 Warszawa
tel. 22 277 43 84
biblioteka@muzeumwarszawy.pl


Historia Biblioteki

Regulamin korzystania z czytelni

Elektroniczny katalog zbiorów Biblioteki

Warszawa dla obcokrajowców – ucz się języków obcych w Muzeum Warszawy!

Varsavianistyczny Konkurs Literacki dla dzieci i młodzieży

Międzynarodowy Konkurs Literacki

Skorzystaj z księgozbioru Ludwika Gocla