fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

27.01.2023 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Ferie w Muzeum Warszawy, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Ferie w Warszawie

Ferie w Warszawie

Na Pradze ekologicznie i z całą rodziną

Wystawa „EkoEksperymentarium” w Muzeum Warszawskiej Pragi to idealne miejsce, w którym sprawdzicie, jak nasze codzienne małe czynności korzystnie wpływają na środowisko. Możecie dotykać, ciągnąć za sznurki, kręcić pokrętłami i przestawiać. Natomiast podczas warsztatów z Justyną Czaplewską dowiecie się jak uratować świat (więcej informacji i bilety), a podczas warsztatów stworzysz własne książeczki kucharskie z przepisami przyjaznymi dla klimatu i planety (więcej informacji i bilety).

W Muzeum Drukarstwa, 25 lutego w sobotę, nauczycie się jak wyrytować linoryt (więcej informacji i bilety).

375. Urodziny Pragi

Urodziny Pragi to coroczna impreza. Król Władysław IV podpisał formalny akt nadania Pradze praw samodzielnego miasta 10 lutego 1648 roku. W tym roku mija 375 lat od tego historycznego wydarzenia.

Muzeum Warszawskiej Pragi razem z Muzeum Drukarstwa świętują od 9 do 21 lutego: PROGRAM 375. URODZIN PRAGI.

Na warszawskiej Woli – nowości

Nowa wystawa w Muzeum WoliKim Lee. Królowa Warszawy” o najsłynniejszej warszawskiej drag queen, która zostawiła po sobie kolekcję ponad tysiąca kostiumów. Najlepiej zwiedzać podczas oprowadzania: w czwartek 23 lutego (bilety) lub w sobotę 25 lutego (bilety).

Poznajcie nowe miejsce na mapie Warszawy – Izbę Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy podczas oprowadzania z opiekunami ekspozycji. Czwartki i niedziele między godziną 12.00 a 13.00, bezpłatny wstęp. Możecie dołączyć w dowolnym momencie.

Wycieczka do Kampinosu

Puszcza Kampinoska obfituje w wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Znajdziecie tutaj również Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry i cmentarz w Pamirach upamiętniające ofiary masowych egzekucji na terenie Puszczy Kampinoskiej. Warto zwiedzić to miejsce z przewodnikiem (więcej informacji).

Opcja na złą pogodę – wykłady

Wykłady hybrydowe o Warszawie i zabytkach UNESCO. Możecie uczestniczyć w nich bez ruszania się z domu lub na żywo w Centrum Interpretacji Zabytku i Kinie Syrena. Dowiedz się więcej.

Co jeszcze?

Warsztaty rysowania dla młodzieży i dorosłych:

Warsztaty rodzinne w Muzeum Woli Warszawiacy przy pracy: reporter i reporterka dla rodzin z dziećmi w wieku 9–12 lat, 25 lutego w sobotę.