12.10.2020 / Aktualności, Dofinansowane lekcje muzealne, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół

Hydro-Warszawa – wirtualne lekcje muzealne

Sprawdź AKTUALNĄ OFERTĘ EDUKACYJNĄ DLA SZKÓŁ.

Warszawa? Temat rzeka! Na specjalnych warsztatach popłyniemy z historiami o znaczeniu wody w mieście. Będziemy na bieżąco z tym, jak to się dzieje, że z kranu płynie woda. Odpowiemy na nurtujące pytania dotyczące Wisły i warszawskiej syrenki.

Realizację lekcji wspiera MPWiK Warszawa, dzięki czemu koszt warsztatu dla całej klasy to tylko 1 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania zapisów

Wszystkie lekcje zostały już zarezerwowane. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych lekcji z fotografiami Mikołaja Grynberga oraz naszą stałą ofertą lekcji muzealnych online.

Tematy lekcji

Wisła – królowa rzek

Królowa jest tylko jedna – to Wisła. Jest nierozerwalnie związana z losami Warszawy i współtworzy jej historię. Jakie znaczenie ma rzeka dla mieszkańców miasta – jak było kiedyś, a jak jest teraz? Czy nadwiślański krajobraz zawsze wyglądał tak samo? Obejrzymy różne wizerunki Wisły ze zbiorów muzeum, które nam to wyjaśnią i rozwiążemy zagadki dźwiękowe o dostępności wody!

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa klasy 3-4

Warszawski „wodo-obieg”

Każde miasto musi mieć dostęp do wody, bez niej przecież nie można żyć! A jednak dawni mieszkańcy Warszawy nie mogli się cieszyć bieżącą wodą, którą dziś mamy w kranie Jak zatem wyglądało życie i higiena w dawnej Warszawie? Skąd brano czystą wodę? Co robiono z brudną? Na zajęciach zastanowimy się, jak funkcjonuje dziś miasto i skąd mamy  wodę w kranie?

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa klasy 5-6

Informacje praktyczne:

Terminy: listopad – grudzień, od poniedziałku do piątku
Czas trwania: 60 minut (w tym 15 minut wstęp techniczny)
Forma zajęć: online, dostępny wariant: każdy uczeń przy swoim komputerze
Limit uczestników: do 30 osób
Koszt: 1 zł
Wymagania sprzętowe: mikrofon i głośniki są konieczne do przeprowadzenia zajęć, kamera – mile widziana
Zamówienia: edukacja@muzeumwarszawy.pl

Prosimy o zawarcie w wiadomości następujących informacji:
– preferowana data zajęć online,
– preferowana godzina (od 9.00),
– temat warsztatów (wybrany z naszej oferty lekcji online),
– wariant spotkania,
– nazwa i adres szkoły,
– klasa i wiek dzieci,
– liczba uczniów i opiekunów,
– kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy).

Więcej informacji: Wojciech Biliński, m: wojciech.bilinski@muzeumwarszawy.pl, t: +48 665 645 603

Informacje organizacyjne (szczegółowe informacje zostaną wysłane po przyjęciu rezerwacji):

–Po mailowym potwierdzeniu daty i godziny lekcji wysyłamy link do utworzonego na platformie ZOOM spotkania.

–Nauczycielka/nauczyciel przekazuje link do spotkania swojej klasie.

–Uczennice i uczniowie klikają o danej godzinie w link i zostają przekierowani na stronę ZOOM, gdzie wszyscy spotykamy się na lekcji online. (Na telefonie komórkowym lub tablecie będzie to aplikacja ZOOM, którą trzeba wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.)

–Pierwsze minuty lekcji przeznaczone są na zebranie grupy oraz informacje techniczne.

Sprawdź także: