21.03.2018 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Projektowanie oparte na rzemiośle

Interesujesz się rzemiosłem?

Osoby dokładne i cierpliwe, mające predyspozycje techniczne i artystyczne, mogą wziąć udział w szkoleniach warsztatowych z ramiarzem oraz kaletnikami. To wspólne przedsięwzięcie Muzeum Warszawskiej Pragi, Urzędu m.st. Warszawy oraz mistrzami rzemiosła z prawobrzeżnej części miasta.

Szkolenie w pracowni ramiarskiej Marka Kowalskiego odbędzie się w kwietniu 2018 roku (zgłoszenia do 26 marca). Z kolei szkolenie kaletnicze w pracowni Renaty i Eugeniusza Dmowskich na Kamionku potrwa od kwietnia do czerwca 2018 roku (zgłoszenia do 3 kwietnia).

Program szkoleń nastawiony jest na praktyczne poznanie zawodu przez uczestników poprzez przekazanie zanikających umiejętności. Oba szkolenia zaplanowano na 60 godzin.

>>>Więcej o szkoleniu z mistrzem ramiarstwa

>>>Więcej o szkoleniu w pracowni kaletniczej