fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

08.12.2021 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Prawobrzeżni, Projektowanie oparte na rzemiośle, Rzemiosło na Pradze

Jak powstaje zabawka?

Jak powstaje zabawka?

Obejrzyj film, który prezentuje kolejne etapy powstawania replik wybranych zabawek projektowanych w latach 30. XX w. przez Edwarda Manitiusa. Wykonania replik podjął się dr Paweł Jasiewicz, wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Repliki zabawek zobaczysz na wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”. Na wystawie prezentowane są także projekty studentek i studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zainspirowały ich pomysły Manitiusa – wychodząc od idei tradycyjnej drewnianej drążonej zabawki czy układanek konstrukcyjnych stworzyli obiekty, które bawią i uczą.

Więcej o Edwardzie Manitiusie dowiesz się z jego biografii, opublikowanej w cyklu „Prawobrzeżni”.

Materiał został przygotowany w ramach projektu „Prawobrzeżni” prowadzonego w Muzeum Warszawskiej Pragi i jest w 2021 r. realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji ms.t. Warszawy do 2022 r.


Przeczytaj wywiad z Pawłem Jasiewiczem: