12.06.2018 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Miasto: jak to działa? Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12

Czy miasto to maszyna do życia? Wielki organizm? Z czego się składa i jak funkcjonuje? Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy. Na warsztatach przyjrzymy się Warszawie od początku jej istnienia. Zobaczymy, że charakter przestrzeni miasta jest wynikiem procesu ewolucyjnego. Będziemy dyskutować o udogodnieniach, dziś uznawanych za oczywiste. W eksplorowaniu miasta pomogą nam muzealne gabinety, które zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Rzeczy warszawskie posłużą jako źródło inspiracji do własnej twórczości. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką edukatorów lub towarzyszyć im w warsztatach.

TERMIN: trzecia sobota miesiąca, godz. 11.00–12.15 oraz 15.00–16.15

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona