19.09.2022 / Aktualności, Działalność naukowa, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Galeria Rynek 30

Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Herstorie warszawskie”

Galeria Rynek 30 to przestrzeń działań młodych twórców i twórczyń. Muzeum Warszawy zaprosiło studentki i studentów Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP do przygotowania wystawy o kobietach, dzięki którym nastąpiły zmiany w życiu społecznym, politycznym i kulturowym.

Powstała wystawa „Nie miałyśmy szczęśliwej gwiazdy, zapaliłyśmy własną. Herstorie warszawskie”, którą można oglądać od 15 września 2022 roku do 29 stycznia 2023 roku.

Dowiedz się więcej o wystawie.

Wykład z Sylwią Chutnik:

Czesanie historii pod włos, czyli o warszawskim doświadczeniu herstorycznym

Kiedy: 29 września (czwartek), godz. 18:00-20:00

Oprowadzania kuratorskie:

Raz w miesiącu, w czwartek, zapraszamy do Galerii Rynek 30 na bezpłatne oprowadzania kuratorskie. Za każdym razem oprowadzać będzie ktoś inny z 15-osobowego zespołu kuratorskiego.

• 13 października (czwartek), godz. 18:00-19:00
  • 17 listopada (czwartek), godz. 18:00-19:00
  • 15 grudnia (czwartek), godz. 18:00-19:00
  • 12 stycznia (czwartek) 2023 roku, godz. 18:00-19:00

Warsztaty z Dobrochą Kałwą:

Zapytaj bohaterki codzienności. Warsztaty z herstorii mówionej dla najmłodszych

Kiedy: 29 stycznia (czwartek) 2023 roku, godz. 11:00-15:00

Więcej informacji wkrótce.

Herstorie warszawskie do słuchania

Historii poszczególnych bohaterek wystawy wysłuchasz w podcaście, który przygotowaliśmy. Słuchaj w trakcie zwiedzania wystawy lub w dowolnym innym momencie. Więcej informacji.

Widok wystawy, Danuta Kwapiszewska, fot. T. Kaczor