fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

24.03.2022 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Prawobrzeżni

Śladami twórców zabawek

Śladami twórców zabawek

Edward Manitius, o którym można zobaczyć wystawę „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”, nie jest jedynym twórcom zabawek z prawego brzegu Warszawy.

Jolanta Wiśniewska i Lena Wicherkiewicz udają się na spacer ulicami warszawskiej Pragi, podczas którego poszukują śladów firm wytwarzających zabawki przed II wojną światową. Przypominają postacie projektantów i producentów: Edwarda Manitiusa, Gersona Weinreba, Bronisława Mańkowskiego, Marii Werten, czy braci Ginsburgów oraz miejsca, w których zabawki powstawały.

Dowiedz się więcej o „Hockach – klockach”.

Zdjęcie główne: widok wystawy „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”, Tomasz Kaczor


Materiał został przygotowany w ramach projektu „Prawobrzeżni” prowadzonego w Muzeum Warszawskiej Pragi i jest w 2022 r. realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji ms.t. Warszawy do 2022 r.