niedz., 15.12.2019

Muzeum Warszawy

Modowy weekend | Warsztaty ilustracji mody

Weźmiemy na warsztat ilustracje kreacji z Domu Mody Bogusław Herse. Przed pracą warsztatową omówimy najważniejsze elementy związane z epoką: sylwetkę, fason, tkaniny charakterystyczne dla projektów Domu Mody Bogusław Herse.

Warsztat poprowadzi dr hab. Maja Wolna – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Naukowo i zawodowo związana z grafiką i animacją. Laureatka międzynarodowych konkursów i uczestniczka wystaw. Prowadzi warsztaty w zakresie grafiki w Polsce, a także poza granicami kraju (Finlandia – Helsinki). Współpracuje m.in. z „Gazetą Wyborczą”. Angażuje się w problemy społeczne, zwłaszcza dotyczące przemocy, wolności i praw człowieka. Plakaty, ilustracje, kolaże, obrazy stanowią część jej artystycznej pracy. Czerpiąc z doświadczeń w zakresie grafiki, eksperymentuje z projektami wykorzystującymi nowe środki wyrazu artystycznego.

Współorganizacja: Fashion Project Academy

Limit miejsc: 15

Zobacz pełny program Modowego weekendu towarzyszącego premierze książki „Herse. Warszawski dom mody”.