czw., 16.09.2021

Muzeum Warszawy
Wstęp bezpłatny

Poznaj tajniki życia warszawskiej fauny. Wystawa Zwierzęta w Warszawie | ONLINE

Czego możemy nauczyć się od zwierząt żyjących w Warszawie? Czy nie są one przypadkiem mądrzejszymi od nas mieszkańcami stolicy? Jak i do czego ich ścieżki i i języki w mieście mogą inspirować nas na co dzień? I co jesteśmy winni warszawskim zwierzętom po dekadach naszej dominacji nad nimi?

Zajrzyjcie z nami do tajników życia warszawskiej fauny. Rozliczmy się razem z błędów naszej racji i zaplanujmy lepszą przyszłość naszego wspólnego zamieszkiwania stolicy.

Zapraszamy na debatę z następującymi gośćmi:

Dagny Krauze-Gryz – adiunktka w Samodzielnym Zakładzie Zoologii Leśnej i Łowiectwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w którym specjalizuje się w tajnikach życia wiewiórek i kręgowców.

Igor Siedlecki – przyrodnik związany z Akademią Dzikiej Ochoty i grupą edukacyjną Inne Wyjście, doktorant na Wydziale Biologii UW. Zgłębia tajniki interakcji międzygatunkowych, próbując nauczyć się jak rozmawiać ze zwierzętami. Od czterech lat prowadzi wycieczki przyrodnicze po Warszawie.

Grzegorz Stopa – przyrodnik i edukator przyrodniczy, miłośnik dzikiej przyrody Warszawy.

Prowadzenie: Marta Żakowska – Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Udział w debacie jest bezpłatny. Odbędzie się online na profilu Facebook Muzeum Warszawy.

Sprawdź pozostałe debaty towarzyszące wystawie czasowej.

Więcej o wystawie Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji