fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 28.01.2023
11:00–13:00

Spacer
Muzeum Warszawy
10 zł normalny/7 zł ulgowy

Śladami warszawskiego transportu lat 90. Spacer z Błażejem Brzostkiem | „Błysk, mat, kolor”

Śladami warszawskiego transportu lat 90. Spacer z Błażejem Brzostkiem | „Błysk, mat, kolor”

Spacer, podczas którego będziemy eksplorować Warszawę, zastanawiając się nad fenomenami architektury metra, kształtami ulic, podziemnymi parkingami i parkomatami, słowem – latami 90. w warszawskim transporcie. Pomocą będą zdjęcia i wspomnienia. Start spod stacji metra Politechnika ruszymy ul. Jaworzyńską, Waryńskiego i dojdziemy do placu Politechniki.

Informacje praktyczne

Start: stacja metra Politechnika (obok kawiarni „Etno”)

Bilety w sprzedaży na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu („Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki („Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy („Paryże Innej Europy”, 2015). Autor najnowszej biografii Warszawy pt. „Wstecz. Historia Warszawy do początku”.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.