śr., 22.05.2024

Muzeum Warszawy

Warszawskie espresso – spotkanie dla seniorek i seniorów

Uzdrowiciel czy truciciel?

Alchemik czy – jak dziś byśmy powiedzieli – aptekarz i lekarz książęcy nie miał łatwego życia. Jeśli uleczył członka rodziny panującej, to był świetnie opłacany, a nawet wspierany w pobocznych działalnościach. Gdy to mu się nie udawało, miał spore kłopoty. Jeszcze gorzej było, gdy książę umierał w niewyjaśnionych okolicznościach. Wtedy alchemik dostawał wezwanie przed sąd. Teraz cała jego dotychczasowa praca zaczynała mu się dodatkowo przydawać – wspierali go dawni wyleczeni pacjenci. Tak stało się w przypadku alchemika ostatnich książąt mazowieckich – Baltazara. Poznajmy historię tego, który dał początek Aptece Królewskiej i awansował z alchemika książęcego na królewskiego.

W czasie warsztatów odwiedzimy Gabinet Archeologiczny oraz Gabinet Ubiorów, a następnie przejdziemy do sali edukacyjnej.

Informacje praktyczne

Bilety dostępne w muzealnej kasie i online na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób

Miejsce zbiórki: kasy w kamienicy Rynek Starego Miasta nr 42

Kontakt: Krystyna Stroynowska, tel.: 22 277 44 33

Kliknij, aby sprawdzić harmonogram spotkań.