18.05.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Wykłady | czerwiec 2021

Zapraszamy na wykłady online w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.

poniedziałki o 18.30 kontynuujemy cykle: spotkania dr Ewy Kociszewskiej poświęcone Ludwice Marii Gonzadze, oraz prof. Marty Leśniakowskiej o warszawskich architektkach. O słodyczach warszawskich opowie Albert Judycki, a Grzegorz Piątek poprowadzi spotkania o warszawskiej architekturze.

środy o 18.30 w ramach naszych Spacerów UNESCO zapraszamy na wykład dra Pawła Ignaczaka o Zamkach nad Loarą. Dr Olaf Kwapis w tym samym cyklu zabierze nas na spacery po Weronie i Lucce. Dr Ewa Kociszewska opowie o Escorialu i Pałacu Fontainebleau.

Dodatkowo w niedzielę, raz w miesiącu zapraszamy na darmowy wykład na naszym Facebooku z cyklu Miasto i jego Muzeum.

7 czerwca
Księżniczki w klasztorach (dr Ewa Kociszewska)

14 czerwca
Na tropie polskich smaków (Albert Judycki)

21 czerwca
Rotunda – konstruowanie i rekonstruowanie modernistycznej ikony miasta (Grzegorz Piątek)

28 czerwca
Helena Syrkusowa: między awangardą a socrealizmem (Prof. Marta Leśniakowska)

Środa: Spacery UNESCO

2 czerwca
Zamki nad Loarą (dr Paweł Ignaczak)

9 czerwca
Werona (dr Olaf Kwapis)

16 czerwca
Escorial (dr Ewa Kociszewska)

23 czerwca
Lucca (dr Olaf Kwapis)

30 czerwca
Fontainebleau (dr Ewa Kociszewska)

Niedziela: Miasto i jego Muzeum

W związku z ogromnym zainteresowaniem cyklem spotkań, które zaproponowaliśmy na początku marca, zapraszamy na kontynuację serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Raz w miesiącu, w niedziele o 18.30, spotkamy się online na profilu Facebook Centrum Interpretacji ZabytkuWstęp bezpłatny.

13 czerwca
Palermo (dr Olaf Kwapis)