05.05.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi

Weekend w Muzeum Warszawy

Weekend w Warszawie można spędzić aktywnie, przemierzając nasze zabytkowe kamienice i poznając historię miasta.

Jesteśmy otwarci we wtorki, środy, piątki i niedziele od 11.00 do 18.00, a w czwartki i soboty od 11.00 do 20.00.

Sprawdźcie aktualną ofertę warsztatów, programów towarzyszących wystawom i innych wydarzeń dla rodzin, młodzieży i dorosłych. Nie tylko w weekendy! Organizujemy oprowadzania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dowiedz się więcej.

Rodzinna sobota

Poszukiwacze rzeczy

Między godz. 11:00 a 14:00 w labiryncie naszych gabinetów można odkryć wiele tajemnic i poznać niezwykłe historie, samodzielnie rozwiązując zagadki. Wystarczy poprosić o kartę zadań w muzealnej kasie.

To zabawa dla całej rodziny! Więcej informacji.

fot. Tomasz Kaczor

Warsztaty rodzinne na wystawie o Grażynie Hase

Każdej wystawie w Muzeum Warszawy towarzyszy bogaty program wydarzeń. Przyjdźcie na sobotnie warsztaty rodzinne, podczas których będziecie rysować, robić papierowe nakrycia głowy.

W ruch pójdą nici, igły i nożyczki! Więcej informacji.

Niedziela z opowieścią

Oprowadzania po wystawie głównej i czasowej

Zwiedzaj Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. W każdą niedzielę o godzinie 12:00. Bilety do kupienia w kasie i online.

fot. Tomasz Kaczor

W każdą niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie czasowej „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”. Latem poznacie niezwykłą modelkę, projektantkę mody, właścicielkę galerii sztuki, warszawiankę – Grażynę Hase. Program towarzyszący wystawie.

Kino Syrena

Kino Syrena jest otwarte od wtorku do niedzieli, a jego repertuar powstaje we współpracy z Against Gravity.

Podczas seansów zobaczycie najlepsze tytuły z Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity ostatnich lat oraz filmy nagradzane na światowych festiwalach. Uzupełnieniem spaceru po mieście może być Warszawa nie zapomni, dokument złożony z fragmentów kronik filmowych.

Niektóre filmy uzupełniają program wydarzeń towarzyszących wystawom „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”, „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” oraz „Gildia” Olgi Micińskiej.

Aktualny repertuar Kina Syrena i ceny biletów.

Neon projektu Maurycego Gomulickiego, 2019, fot. Marta Caban

Weekend dla aktywnych

Szkicowanie w Muzeum Warszawy

Przekonajcie się, ile radości daje rysowanie!

Weekendy na Starym Mieście to warsztaty rysunku na wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” i spacery ze szkicownikiem, czyli rysowanie w plenerze. Więcej informacji.

Spacery warszawskie

Wolicie spędzać czas na powietrzu korzystając ze słonecznej pogody? Mamy coś dla Was!

Mikrowyprawy do bliskiej Warszawy to trasy spacerów z opisami miejsc, pomników i zabytków, fotografiami, a także nagraniami do wysłuchania. Żeby wyruszyć na spacer trzeba ze sobą zabrać naładowany telefon, w którym otworzycie mapę google z zaznaczonymi punktami trasy, obejrzycie zdjęcia i odtworzycie nagrania.

Na wyprawę wyruszyć możecie sami, w duecie lub w grupie. Niektóre spacery zawierają zadania, które nie pozwolą się nikomu nudzić. Trasy spacerów warszawskich.

Spacer z plecakiem

Bawcie się i poznawajcie Stare Miasto podczas gry miejskiej. Wypożyczcie nieodpłatnie plecak z niezbędnymi do gry przedmiotami (planem Starego Miasta, notesem-przewodnikiem, licznikiem monet, lornetką, itd.) oraz instrukcją gry. Więcej informacji.

Zdjęcie. Dłonie trzymają układankę i mapę Warszawy. W tle kamienice Starego Miasta

Darmowy czwartek

Zwiedzajcie bezpłatnie od rana do wieczora!

Posłuchajcie, jakie losy kryją w sobie obiekty z wystawy głównej Rzeczy warszawskiekorzystając z audioprzewodnika na swoim telefonie.

fot. m. st. Warszawa

Barbakan i Muzeum Farmacji

Dwa kroki od Muzeum Warszawy znajdziecie mury obronne Starego Miasta i kameralne wnętrze dawnej apteki, czyli Muzeum Farmacji.

Barbakan na Starym Mieście dostępny do zwiedzania jest przez cały rok, ale mało kto wie, że w jego wnętrzu pokazywana jest wystawa poświęcona murom obronnym. Wnętrze Barbakanu jest otwarte tylko w sezonie letnim. Więcej informacji.

Tajemnice Barbakanu odkryjecie podążając trasą jednego ze spacerów warszawskich.

Muzeum Farmacji (ul. Piwna 31/33) odkrywa tajemnice leków, trucizn i narkotyków! Więcej informacji.

Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta

W Centrum Interpretacji Zabytku (ul. Brzozowa 11/13) zobaczycie wystawę, która przedstawia losy warszawskiej Starówki z czasów przed, w trakcie i po II Wojnie Światowej. Koncentruje się na jej odbudowie i wpisie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zaplanujcie wizytę.

Wystawa w Centrum Interpretacji Zabytku, fot. m.st. Warszawa

Księgarnia i pamiątki warszawskie

Spędzając weekend w Warszawie na Starym Mieście, koniecznie zajrzyjcie do muzealnej księgarni. Znajdziecie tu wiele książek o historii Warszawy dla dzieci i dorosłych, przewodniki i mapy.

Oprócz książek kupicie pamiątki z Warszawy: kubki, torby, notesy i długopisy, magnesy, a nawet biżuterię.

Zakupy zrobicie również online!

Scena letnia na Pradze

Scena letnia na Pradze to koncerty, potańcówki, spektakle na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Wpadnijcie na Pragę, żeby spędzić czas z muzyką na świeżym powietrzu! Więcej informacji.

Muzeum na życzenie

Poznaj regulamin zwiedzania.