05.05.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi

Weekend w Warszawie

Weekend w Warszawie można spędzić aktywnie, przemierzając nasze zabytkowe kamienice i poznając historię miasta.

Sprawdźcie aktualną ofertę warsztatów, programów towarzyszących wystawom i innych wydarzeń dla rodzin, młodzieży i dorosłych. Nie tylko w weekendy! Organizujemy oprowadzania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dowiedz się więcej.

Rodzinna sobota

Poszukiwacze rzeczy

Między godz. 11:00 a 14:00 w labiryncie naszych gabinetów można odkryć wiele tajemnic i poznać niezwykłe historie, samodzielnie rozwiązując zagadki. Wystarczy poprosić o kartę zadań w muzealnej kasie.

To zabawa dla całej rodziny! Więcej informacji.

fot. Tomasz Kaczor

Niedziela z opowieścią

Oprowadzania po wystawie głównej i czasowej

Zwiedzaj Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. W każdą niedzielę o godzinie 12:00. Bilety do kupienia w kasie i online.

fot. Tomasz Kaczor

Kino Syrena

Kino Syrena jest otwarte od wtorku do niedzieli, a jego repertuar powstaje we współpracy z Against Gravity.

Podczas seansów zobaczycie najlepsze tytuły z Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity ostatnich lat oraz filmy nagradzane na światowych festiwalach. Uzupełnieniem spaceru po mieście może być Warszawa nie zapomni, dokument złożony z fragmentów kronik filmowych.

Aktualny repertuar Kina Syrena i ceny biletów.

Neon projektu Maurycego Gomulickiego, 2019, fot. Marta Caban

Weekend dla aktywnych

Spacery warszawskie

Wolicie spędzać czas na powietrzu korzystając ze słonecznej pogody? Mamy coś dla Was!

Mikrowyprawy do bliskiej Warszawy to trasy spacerów z opisami miejsc, pomników i zabytków, fotografiami, a także nagraniami do wysłuchania. Żeby wyruszyć na spacer trzeba ze sobą zabrać naładowany telefon, w którym otworzycie mapę google z zaznaczonymi punktami trasy, obejrzycie zdjęcia i odtworzycie nagrania.

Na wyprawę wyruszyć możecie sami, w duecie lub w grupie. Niektóre spacery zawierają zadania, które nie pozwolą się nikomu nudzić. Trasy spacerów warszawskich.

Darmowy czwartek

Zwiedzajcie bezpłatnie od rana do wieczora!

Posłuchajcie, jakie losy kryją w sobie obiekty z wystawy głównej Rzeczy warszawskiekorzystając z audioprzewodnika na swoim telefonie.

fot. m. st. Warszawa

Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta

W Centrum Interpretacji Zabytku (ul. Brzozowa 11/13) zobaczycie wystawę, która przedstawia losy warszawskiej Starówki z czasów przed, w trakcie i po II Wojnie Światowej. Koncentruje się na jej odbudowie i wpisie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zaplanujcie wizytę.

Wystawa w Centrum Interpretacji Zabytku, fot. m.st. Warszawa

Księgarnia i pamiątki warszawskie

Spędzając weekend w Warszawie na Starym Mieście, koniecznie zajrzyjcie do muzealnej księgarni. Znajdziecie tu wiele książek o historii Warszawy dla dzieci i dorosłych, przewodniki i mapy.

Oprócz książek kupicie pamiątki z Warszawy: kubki, torby, notesy i długopisy, magnesy, a nawet biżuterię.

Zakupy zrobicie również online!

Muzeum na życzenie

Poznaj regulamin zwiedzania.