03.02.2021 / Aktualności

Zaplanuj weekend w Muzeum Warszawy

Wracamy z nową energią! Każdego dnia czeka Was inna propozycja spędzenia wolnego czasu w Muzeum Warszawy. Zapraszamy od czwartku do niedzieli od godz. 11.00 do 20.00.

Spotkacie się z ekspertami, którzy opowiedzą Wam o obiektach z kolekcji. Z naszymi edukatorami zamienicie się w poszukiwaczy rzeczy i zwiedzicie wszystkie zakamarki muzeum.

Od 8 lutego bilety kupisz z 50% zniżką. Wejściówki do pobrania w kasie Muzeum i na naszej stronie.

Posłuchaj, jakie losy kryją w sobie obiekty z wystawy głównej Rzeczy warszawskie, które przybliżą nasi kuratorzy. Skorzystaj z audioprzewodnika na swoim telefonie.

Darmowy czwartek

Zwiedzaj bezpłatnie od rana do wieczora

Fotografia dwie postacie od tyłu na tle ściany pełnej obrazów.

Piątek z ekspertami

Odkryj warszawskie historie w towarzystwie kuratorek i kuratorów

W piątki nasi kuratorzy i zaproszeni eksperci spotkają się z Wami, by opowiedzieć o warszawskich historiach i najciekawszych obiektach z muzealnych zbiorów. Czekamy na Was o godz. 18.00.

5 lutego Zofia Rojek – Wojciech Fangor (Gabinet Widoków, pomieszczenie z obrazem Kuciem kos);

12 lutego Julian Borkowski – O najsłynniejszej warszawskiej  maskotce (Gabinet Widoków);

19 lutego Ewa Wieruch-Jankowska – Figurki na szczęście. O upominkach z brązu (Gabinet Brązów);

26 lutego Agnieszka Dąbrowska – Modne sklepy. O znanych warszawskich sklepach z odzieżą (Gabinet Ubiorów).

Rodzinna sobota

Poszukiwacze rzeczy

Godz.11.00–14.00, w cenie biletu wstępu

Przyjdźcie między godz. 11.00 a 14.00 a nasi edukatorzy wprowadzą Was w przygotowane zadania, które wykonacie samodzielnie w labiryncie naszych gabinetów. To zabawa dla całej rodziny! Odkryjcie tajemnice rzeczy warszawskich oraz bawcie się podejmując twórcze wyzwania.

Niedziela z opowieścią

Oprowadzania po wystawie głównej

Fotografia. W gabinecie sreber opiekun opowiada o obiektach zwiedzającej.

Godz. 12.00 i 16.00, w cenie biletu wstępu

Zwiedź Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. Odkryj opowieści ukryte w rzeczach warszawskich.

Poznaj również tymczasowy regulamin zwiedzania.

Zwiedzanie odbywa się specjalnie przygotowaną trasą, która nie tylko wzmacnia bezpieczeństwo, ale także pozwala na poznanie fascynującej historii miasta. Na trasie odkryjesz:

• wystawę Dane warszawskie
  • Dzieje kamienic
  • Gabinet Detali Architektonicznych
  • Gabinet Pomników Warszawskich
  • Gabinet Syren
  • Gabinet Fotografii
  • Gabinet Widoków Warszawy
  • Gabinet Brązów Warszawskich
  • Gabinet Ubiorów
  • Gabinet Portretów
  • Gabinet Sreber i Platerów