05.05.2021 / Aktualności

Zaplanuj weekend w Muzeum Warszawy

Czas wolny w Warszawie można spędzić aktywnie przemierzając nasze zabytkowe kamienice i poznając historię miasta.

Od czerwca jesteśmy otwarci w środy, piątki i niedziele od 11.00 do 18.00, a w czwartki i niedziele od 11.00 do 20.00.

W rodzinne soboty z naszymi edukatorami zamienicie się w poszukiwaczy rzeczy i zwiedzicie wszystkie zakamarki muzeum. W niedzielę czekają na Was oprowadzania.

Skorzystajcie z darmowych czwartków. W pozostałe dni bilety kupicie z 50% zniżką. Wejściówki do pobrania w kasie Muzeum i na naszej stronie.

Posłuchajcie, jakie losy kryją w sobie obiekty z wystawy głównej Rzeczy warszawskie, które przybliżą nasi kuratorzy. Skorzystajcie z audioprzewodnika na swoim telefonie.

Darmowy czwartek

Zwiedzaj bezpłatnie od rana do wieczora

Fotografia dwie postacie od tyłu na tle ściany pełnej obrazów.

Oprócz wystawy stałej bezpłatnie obejrzysz również naszą nową wystawę czasową Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji.

Rodzinna sobota

Poszukiwacze rzeczy

Godz.11.00–14.00, w cenie biletu wstępu

Przyjdźcie między godz. 11.00 a 14.00 a nasi edukatorzy wprowadzą Was w przygotowane zadania, które wykonacie samodzielnie w labiryncie naszych gabinetów. Macie do wyboru aż cztery ścieżki tematyczne! Przejdźcie Muzeum tropem Wazów, dowiedzcie się kim był szlachcic, szukajcie śladów architektury dawnych kamienic, a najmłodsi niech przeniosą się w świat legendarnej Złotej Kaczki.

To zabawa dla całej rodziny! Odkryjcie tajemnice rzeczy warszawskich oraz bawcie się podejmując twórcze wyzwania.

Niedziela z opowieścią

Oprowadzania po wystawie głównej

Fotografia. W gabinecie sreber opiekun opowiada o obiektach zwiedzającej.

Godz. 12.00 i 16.00, w cenie biletu wstępu

Zwiedź Muzeum Warszawy w towarzystwie naszego edukatora. Poznaj tajemnice Warszawy i historie naszych niezwykłych kamienic. Odkryj opowieści ukryte w rzeczach warszawskich.

Poznaj również tymczasowy regulamin zwiedzania.

Zwiedzanie odbywa się specjalnie przygotowaną trasą, która nie tylko wzmacnia bezpieczeństwo, ale także pozwala na poznanie fascynującej historii miasta. Na trasie odkryjesz:

• wystawę Dane warszawskie
  • Gabinet Suwenirów
  • Sklep Muzealny.

Zdjęcie główne: Piesek Warszawski

Mamy też kameralne zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci i młodzieży umówcie się z naszym edukatorem w wybranym terminie:

Grafika ze zdjęciem. Na granatowym tle okrągłe zdjęcie chłopca w muzeum. Obok napis Ciekawi warszawy. Spotkania w muzeum. wokół zdjęcia symbole wykrzyknik, gwiazdka, hashtag, znak zapytania.