22.10.2021 / Aktualności, Barbakan, Kultura online, Podcasty, Wydawnictwa

Wstecz. Historia Warszawy do słuchania

Podcast historyczny, który polega na zagłębieniu się w tym, czego nie ma – czyli w przeszłości – i odkrywaniu miejsc, których nie ma i których często nawet sobie nie potrafimy wyobrazić, a które się składały na dawną Warszawę. Warszawę niepamiętaną, Warszawę pokoleń, których już także w większości nie ma. Albo tę Warszawę, o której jeszcze możemy porozmawiać z ludźmi, którzy ją widzieli.

Podcast towarzyszy książce Wstecz. Historia Warszawy do początku. Książka prof. Błażeja Brzostka dostępna jest w księgarni Muzeum Warszawy.

Transkrypcje

Odcinek 1: format .PDF format .DOCX
Odcinek 2: format .PDF format .DOCX
Odcinek 3: format .PDF format .DOCX
Odcinek 4: format .PDF format .DOCX
Odcinek 5: format .PDF format .DOCX
Odcinek 6: format .PDF format .DOCX
Odcinek 7: format .PDF format .DOCX

Prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu („Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki („Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy („Paryże Innej Europy”, 2015). Mieszka na Żoliborzu, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki.