fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

02.03.2021 / Aktualności, Barbakan, Kultura online, Podcasty

Czy Warszawa jest…?

Czy Warszawa jest…?

Każde miasto jest jakieś, każde jest inne i o każdym można powiedzieć to i owo. Dla jednych Warszawa jest za duża, dla innych za mała, zbyt wysoka, zbyt niska, zbyt szara… i prawdopodobnie w żadnej z tych spraw nie jesteśmy w stanie się wszyscy zgodzić.

Profesor Błażej Brzostek spróbuje specjalnie dla nas odtworzyć świat wrażeń i wyobrażeń, składających się w dziejach Warszawy na jej wizerunek. Krótkie opowieści o Warszawie dzisiejszej i dawnej pokażą rozmaite cechy miasta widziane w różnych czasach i różnymi oczami.

Słuchaj na Spotify, YouTube i Spreaker oraz oczywiście tutaj, na naszej stronie.

Transkrypcje

Trailer: format .PDF format .DOCX

Odcinek 1: format .PDF format .DOCX
Odcinek 2: format .PDF format .DOCX
Odcinek 3: format .PDF format .DOCX
Odcinek 4: format .PDF format .DOCX
Odcinek 5: format .PDF format .DOCX
Odcinek 6: format .PDF format .DOCX
Odcinek 7: format .PDF format .DOCX
Odcinek 8: format .PDF format .DOCX
Odcinek 9: format .PDF format .DOCX
Odcinek 10: format .PDF format .DOCX
Odcinek 11: format .PDF format .DOCX
Odcinek 12: format .PDF format .DOCX
Odcinek 13: format .PDF format .DOCX

Prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu („Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki („Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy („Paryże Innej Europy”, 2015). Mieszka na Żoliborzu, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki.


Posłuchaj również podcastu Wstecz. Historia Warszawy do słuchania: