fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

FOTOKLUB WARSZAWSKI

fotoklub warszawski

Istniał kiedyś w Warszawie nieformalny klub, którego członkowie spotykali się by przy herbacie dyskutować o fotografii, poznawać nowe osoby, wymieniać się doświadczeniami oraz oceniać prace uczestników tych spotkań. Nazwali te spotkania „Fotoklub Warszawski”.

Należeli do niego między innymi: Zofia Chomętowska, Tadeusz Cyprian, Marian Dederko, Witold Dederko, Kazimierz Groniowski, Krystyna Neumanowa, Jan Neuman, Fryderyka Olesińska, Janusz Podoski, Tadeusz Przypkowski, Klemens Składanek, Jerzy Stalony-Dobrzański, Jan Sunderland, Jerzy Sznajder, Halina Zalewska. 

Obecnie prawie każdy ma w domu aparat fotograficzny – chociażby ten w telefonie. Dlatego zachęcamy do wykonania wspólnie z rodzicami, czy przyjaciółmi kilku ćwiczeń fotograficznych, które znajdziecie w poszczególnych karatach.

Koordynator: Marcin Matuszewski


Edward Hartwig fotografował Warszawę. Dowiedz się więcej:

Przeczytaj o technikach fotograficznych Edwarda Hartwiga:

Zadania do zrobienia samodzielnie w domu: