11.03.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin

FINISAŻ „Niewidoczne. Historie warszawskich służących”

Wystawa „Niewidoczne. Historie warszawskich służących” opowiadająca o zapomnianej historii kobiet i roli pracy domowej kończy się 20 marca. To ostatnia szansa, żeby ją zobaczyć, wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących i oprowadzaniach.

Przeczytaj artykuł o wystawie na portalu e-Kolekcje.

Finisaż w weekend 19-20 marca

RODZINNE WARSZTATY: 19 marca (sobota), godz. 11:00

SOBOTNIE OPROWADZANIA:

19 marca (sobota), godz. 12:00 – edukatorka/edukator

19 marca (sobota), godz. 16:00 – kuratorka Zofia Rojek

POKAZ FILMOWY: 19 marca (sobota), godz. 18:30 – „Parasite” Joon-ho Bonga

NIEDZIELNE OPROWADZANIA:

20 marca (niedziela), godz. 14:00 – kuratorka Zofia Rojek

20 marca (niedziela), godz. 16:00 – Joanna Kuciel-Frydryszak

DEBATA: 20 marca (niedziela), g. 19:00,
Czym jest współcześnie praca domowa?

Książka „Niewidoczne. Historie warszawskich służących”

Uzupełnieniem wystawy jest książka pod tytułem „Niewidoczne. Historie warszawskich służących” – nie jest to klasyczny katalog, a rozbudowana publikacja, w której specjalistki i specjaliści z różnych dziedzin rozwijają wątki poruszane na ekspozycji.

Książka jest bogato ilustrowana, a jej język przystępny (wśród autorów m.in. Alicja Urbanik-Kopeć, Kamil Fejfer, Joanna Kuciel-Frydryszak).

Książkę kupisz w sklepie Muzeum Warszawy.

Fot. Tomasz Kaczor