fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

02.09.2022 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Warszawa dla obcokrajowców

Wernisaż wystawy „Moje muzeum, moja opowieść”

Wernisaż wystawy „Moje muzeum, moja opowieść”

Moje muzeum, moja opowieść” to projekt dla obcokrajowców uczących się języka polskiego, który dział się między 2 lipca a 13 sierpnia. Wzięły w nim udział Ukrainki i Chinki, które obecnie mieszkają w Warszawie i uczą się języka polskiego.

Podczas spotkań w ramach projektu poznały wystawę stałą Muzeum Warszawy „Rzeczy warszawskie”. Uczestniczki projektu wcieliły się w kuratorki i pod okiem muzealników opracowały koncepcję swojej wystawy, przygotowały materiały i wernisaż.

Montaż wystawy

Wernisaż wystawy

Wybrały 27 obiektów z Gabinetów Brązów WarszawskichUbiorówPortretów oraz Sreber i Platerów Warszawskich, do których przygotowały własne ich interpretacje.

Dowiedz się więcej o wystawie.

Opisy wybranych rzeczy znajdują się na żółtych tabliczkach.

Wystawa „Moje muzeum, moja opowieść” trwa od 25 sierpnia do 27 listopada. Wstęp w ramach biletu na wystawę stałą – 20 zł normalny/15zł ulgowy, czwartek bezpłatny.

Zdjęcia z wernisażu: Sisi Cecylia (Magdalena Kreft)